Gry
101 views 0 comments

Twilight Imperium IV, nowa odsłona kosmicznego starcia

by on 12 stycznia 2018
Editor Rating
 
mechanika
9.0

 
klimat
9.2

 
regrywalność
9.0

Total Score
9.1

Hover To Rate
User Rating
 
mechanika
8.3

 
klimat
8.5

 
regrywalność
9.0

User Score
1 rating
8.6

You have rated this

Bottom Line
 

Złożoność:

 

“Twilight Imperium 4” to strategiczna gra planszowa, w której każdy gracz staje na czele jednej z 16 frakcji i stara się wygrać poprzez realizację celów dających punkty zwycięstwa. Kto pierwszy zdobędzie 10 punktów zwycięstwa wygrywa, w rozszerzonym trybie można grać do 14 pkt. Cele te mogą wymagać od nas działań militarnych, politycznych lub ekonomicznych.

Na początku gry gracze budują galaktykę, zaczynając od planety Mecatol Rex, poprzez dokładanie kafelków planet, pustych lub specjalnych. Można również skorzystać z proponowanych setupów mapy.

Istotną rolę w zabawie pełnią karty strategii, mające wpływ na podejmowane akcje. Na początku każdej tury gracze dobierają jedną spośród 8 dostępnych kart rozkazów. Podczas swojej rundy każdy gracz może wykonywać takie akcja jak przemieszczanie floty, atak na planetę, rozwój technologii, nawiązywanie kontaktów handlowych czy dyplomatycznych. Co interesujące, pod koniec każdej tury, ale dopiero po zdobyciu Mecatol Rex, wchodzi do gry faza polityki, w której gracze głosują nad różnymi prawami wpływającymi na rozgrywkę.

Be the first to comment!
 
Leave a reply »

 

Leave a Response 

mechanika

klimat

regrywalność