Gry
126 views 0 comments

Orlean, czyli ciekawy bag building

by on 13 stycznia 2018
Editor Rating
 
mechanika
8.5

 
klimat
7.0

 
regrywalność
7.8

Total Score
7.8

Hover To Rate
User Rating
 
mechanika

 
klimat

 
regrywalność

User Score

You have rated this

 

Orlean jest grą która opiera się na mechanice mało wykorzystywanej w świecie planszówkowym. Mianowicie, chodzi o tak zwany bag building. Polega to na losowaniu co turę postaci z naszego worka, dzięki którym będziemy mogli wykorzystywać różne akcję.

Sama zaś gra jest typową grą euro. Ot, co turę losujemy postacie z naszego własnego worka i dzięki nim możemy wykonywać rózne akcje. Dodatkowo, postacie róznią się między sobą więc budując naszą pulę postaci musimy rozważnie dobierać to jakie postacie dodamy do naszych zasobów.

W grze mamy również swoją planszę gracza na której wykonujemy podstawowe akcje. Mamy również całą masę budynków (zwłaszcza z dodatkami) dzięki którym możemy dość mocno wyspecjalizować nasze możliwości. Jeżeli dodamy do tego losowo rozmieszczane surowce na mapie i wydarzenia które są zmienne to dostajemy mocno regrywalny tytuł .

Rozgrywka przebiega bardzo szybko, po wylosowaniu pracowników na daną turę rozmieszczamy ich na polach akcji. Następnie każdy gracz odpadną daną akcję i kolejka przechodzi do następnego gracza. Możemy poruszać się po mapie i zbierać surowce. Możemy stawiać budynki na mapie co da nam punkty, możemy zdobywać surowce co da nam punkty na koniec gry. Możemy również zdobywać złoto, dokładać kolejne budynki zwiększając nasze możliwości, możemy również automatyzować naszą pracę co pozwoli nam odpalać akcję wykorzystując mniejszą liczbę postaci.
Jest tego naprawdę dużo a sama rozgrywka daje bardzo dużo frajdy. O to właśnie chodzi a gra idealnie spełnia te wymagania .

Be the first to comment!
 
Leave a reply »

 

Leave a Response 

mechanika

klimat

regrywalność